مجله U.S.POLO

انتخاب نام برای برند 3

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس چهاردهم انتخاب نام برای برند

انتخاب نام برای برند

حالا زمان انتخاب نام برای برند است . با در نظر گرفتن اصول و چهارچوبی که ذکر شد ویژگی‌هایی که شخصا علاقه‌مندید در نامگذاری برندتان لحاظ شود لیست کنید . اشخاصی که میخواهید در این تصمیگیری شرکت کنند مشخص کنید . جلسه‌ای تشکیل دهید و یک طوفان فکری به راه بیاندازید . معمولا شرکت کنندگان در این جلسات خجالت میکشند نظر خود را بیان کنند ؛ بیم آن دارند که نظرشان به قدر کافی خوب نباشد و یا حتی احمقانه به نظر برسد . در قدم اول شما باید یخ جلسه را آب کنید . با پرسید سوالی که پاسخش ساده باشد . مثلا بگویند که  دوست دارند مردم با شنیدن نام برند چه احساسی داشته باشند . سپس قدم به قدم وارد جزییات شوید . روی یک تخته که در دید عموم باشد نظرات را ثبت و دسته بندی کنید . هنگامی که طوفان فکری اسامی شروع شد نسبت هر اسم با دسته بندی‌ها را مشخص کنید و دور هرکدام که تطابق دارد خط بکشید . بدین ترتیب همه خود را بخشی از فرآیند میبینند . در پایان همه اتفاقات جلسه را ثبت و بررسی کنید .

وضعیت‌های خاصی میتواند الهام بخش برای انتخاب اسم باشد . از محیط کار خود خارج شوید . به جاهایی بروید که اغلب مشتریان شما آنجا میروند . مجلاتی را بخوانید که فکر میکنید مشتریان شما آنها را میخوانند . به فرهنگ لغات سر بزنید . در فرهنگ لغات زبان مادری یا زبان بین‌المللی میتوانید کلمات بدیعی بیابید .

اکنون زمان بخش دشوار کار فرا رسیده است . برای رسید به نام نهایی ابتدا باید تعداد اسامی خود را محدود کنید . مراقب باشید تا قبل از انتخاب نهایی اطلاعات به بیرون درز نکند . اسمامی باقی مانده  را در آزمون زیر امتحان کنید .

آیا تصویر برند را به خوبی تشریح میکند ؟

آیا گفتنش راحت است ؟

آیا املای آن آسان است ؟ ( در مباحث آتی به اهمیت این موضوع خواهم پرداخت .)

آیا منحصر به فرد است ؟

آیا میتوانید از آن محافظت کنید ؟ با گسترش کسب و کار شما میتواند همه ویژگی‌های خود را حفظ کند ؟

 

فروشگاه اینترنتی یو اس پولو نمایندگی برند .U.S. POLO ASSN در ایران

 

 

درس چهاردهم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *