مجله U.S.POLO

خرید دامین برای برند

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس پانزدهم خرید دامین برای برند

خرید دامین برای برند

اگر بخواهید در بستر اینترنت فروش داشته باشید ( البته که میخواهید ! ) به طراحی سایت ، خرید هاست و خرید دامین برای برند خود نیازمندید . شما برای دامین خود www.[brandname}.com را میخواهید . در دنیای شلوغ اینترنت امروز این یک رویای دست نیافتنی است . دامین مورد نظر خود را در قسمت آدرس موتور جست و جوی وارد کنید . اگر به صفحه وب رسیدید این یعنی دامین مورد علاقه شما قبلا انتخاب شده است . اگر پیام این صفحه وجود ندارد برای شما ظاهر شد یعنی بخت با شما یار است . شما باید به سرعت دامین را ثبت کنید حتی اگر از انتخاب خود مطمئن نیستید به این علت که هزینه خرید دامنه در این حالت بسیار کمتر است و به ریسکش می‌ارزد . برای ثبت دامنه در داخل موتور جست و جو این عبارت را وارد کنید . شرکت‌هایی که در صفحه اول می‌آیند معمولا مناسبند . برای جست و جوی دقیق‌تر درباره دامین‌های موجود به وبگاه www.networksolutions.com سر بزنید . دامین مورد نظر خود را ثبت کنید . پس از چند ثانیه وجود یا عدم  وجود دامین برای شما نمایان میشود . درصورت عدم وجود دامین مورد نظر شما این سایت مواردی را بر مبنای اسم انتخابیتان به شما پیشنهاد میکند . به این نکته  توجه داشته باشید که عدم وجود دامین به معنای در دسترس نبودن آن نیست ! گاه این دامین‌ها ( که معمولا اسامی محبوبی هستند ) قبلا توسط اشخاصی خریداری شده‌اند . شما میتوانید با مالک آن تماس بگیرید و دامین را خریداری کنید .

برای تشکیل دامین مرتبط با نام برند از این دو عمل پرهیز کنید . اول اینکه به عنوان مثال شما شرکت  هستید اما به جای com. از net. استفاده میکنید تا دامین خود را ثبت کنید . این میتواند کاربران را هنگام تایپ آدرس گمراه کند و به یک آدرس غلط برسند . دوم آنکه اسم را با استفاده از علایم ثبت میکنند . مثلا به جای www.uspairan.com ثبت میکنند www.uspa-iran.com که این کار همان مشکل مورد قبلی را به وجود خواهد آورد .

برای حفاظت از اسم و علامت تجاری خود با یک وکیل مشورت کنید تا با توجه به قوانین کشورتان راهکار مناسب را جهت ثبت و جلوگیری از سو استفاده دیگران ارایه دهد .

 

فروشگاه اینترنتی یو اس پولو نمایندگی برند .U.S. POLO ASSN در ایران

 

 

درس پانزدهم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *