مجله U.S.POLO

آماده شدن برای عرضه عمومی برند1

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس بیستم آماده‌سازی برای اولین حضور در بازار

آماده شدن برای عرضه عمومی برند

تا اینجا نام برند خود را انتخاب کرده‌اید ؛ لوگوی دلخواهتان را طراحی کرده‌اید و یک عبارت تبلیغاتی جذاب یافته‌اید . آماده‌اید تا برند خود را به صورت عمومی معرفی کنید اما آماده نیستید ! پیش از عرضه عمومی برند خود باید سه مرحله را طی کنید تا هر جنبه از کسب و کارتان با هویت برندتان هماهنگ شود . قدم اول آماده‌سازی برای اولین  حضور در بازار ؛ قدم دوم نوشتن طرح بازاریابی درباره عرضه برندتان به بازار و قدم سوم عرضه داخلی برند است .

این جلسه توضیح اولین مرحله یعنی آماده‌سازی برای اولین حضور در بازار خواهد بود .

آماده‌سازی برای اولین حضور در بازار

خوب است ابتدا مسیری که رفته‌اید را مرور کنید و مطمئن شوید هر آنچه لازم بوده بدرستی و مطابق با آنچه در درسهای گذشته آمده انجام داده‌اید . اگر در همه درسها به خود نمره قبولی میدهید وقت آن رسید که به این سوال پاسخ دهید ؛ از عرضه برند چه انتظاری دارید ؟ ( در نظر داشته باشید هراندازه هدف شما شفاف‌تر و سنجش‌پذیرتر باشد در جذب سرمایه و مشتری موفق‌تر خواهید بود . )

تعیین هدف زمانی

از مهمترین موضوعات تعیین هدف زمانی است . ابتدا باید مشخص کنید که در طی چه مدت زمانی قصد دارید به اهداف خود در بازار برسید . اهدافی مانند ارتباط عاطفی پایدار با مشتری ، وجود هرگونه آگاهی از برند ، مشخص شدن تمایز شما با سایر برندها و رونق فروش . اگر قصد اصلاح برند قبلی را دارید موفقیت در کسب نتایج بهتر است ؛ بررسی کنید که تحقق چنین امری محتمل باشد . درتعیین زمان واقع‌بین باشید ؛ بازار به آهستگی تغییر را میپذیرد . تعیین بازه زمانی کوتاه شاید در ابتدا جذاب باشد اما واقعیت در طی زمان شما و سرمایه‌گذارانتان را دلسرد خواهد کرد .

معرفی برخی از کسب و کارها در یک بازه زمانی خاص موجب محبوبیت آن میشود . شاید این مسئله کمی فانتزی به نظر برسد اما خاطرات خود را مرور کنید ؛ یک اتفاق نیک باعث شد تا روزی برای شما مبارک باشد مانند تاریخ تولدتان ! عکس این قضیه هم برقرار است پس برندتان را در روزی که برای مردم نیکوست عرضه کنید .

تولید نمونه اولیه

یک نمونه اولیه از آنچه قرار است در آینده برای معرفی برندتان اجرایی شود تهیه کنید . این کار شامل همه عناصر عرضه برند خواهد شد از قبیل فایل پیش‌نمایش ، تابلو ، آگهی تبلیغاتی ، صفحات اینترنتی ، اقلام تخصصی ، بسته‌بندی محصول و یونیفرم ؛ پرسنل شما باید از هر جهت با برندتان هماهنگ باشند . نشان دادن این نمونه‌ها و مشاهده کارکرد آن باعث تعامل اعضای داخلی میشود و تردیدها را از عملکرد آن از بین میبرد .

کنترل آمادگی داخلی

برندی که هویت خود را به زیبایی ارائه میدهد اما تجربه مصرفی کم کیفیتی را عرضه میکند بازی را به برندی که نمایش متوسطی در ارائه هویت خود دارد اما تجربه کم‌نقصی در استفاده به مصرف‌کننده میدهد واگذار میکند . باید شرکت خود را برای فراهم کردن یک تجربه عالی برای مصرف‌کنند آماده کنید .

تلفن

مصرف‌کننده باید بتواند به سرعت با شما ارتباط بگیرد و با ادبیاتی شایسته پاسخ مورد نیازش را دریافت کند .

مراجعه حضوری

بازخوردی که مصرف‌کننده از برخورد مستقیم با شما میگیرد بسیار مهم است . اگر فروش آنلاین دارید طراحی صفحه اول مانند طراحی محل کسب و کارتان دارای اهمیت است . طراحی شما باید هماهنگ با هویت برندتان باشد . به عنوان مثال اگر حوزه کاری شما تکنولوژیست یک طراحی هوشمند لباسی برازنده خواهد بود .

روابط درون شرکت

روابط درون شرکت شما باید منعکس‌کننده برندتان باشد . فرض کنید کسب و کار شما در حوزه کودک است . مختصات فضای کودکانه باید چهارچوب سازمانیتان باشد . تحرک ، شادی ، رنگ ، عطر گل و هر آنچه دنیای کودکان را میسازد مصالح طراحی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شرکت خواهد بود .

مکاتبه

به ارتباط نوشتاری با مخاطب خود اهمیت دهید . یک سازوکار استاندار برای آن تعریف کنید . ایمیل یا حتی نامه اگر با فضای کاری شما همانگ باشد گزینه‌های خوبی خواهند بود . آنچه مهم است تعریف استاندارد مشخص برای آن است تا شخصیت شما را به خوبی منعکس کند .

خدمات

خلق یک تجربه مصرفی عالی در گرو اجرای بینقص چرخه خدمات است . چرخه خدمات شامل هشت مرحله است . تماس اولیه ، برقراری تفاهم ، عرضه محصول ، مذاکره و معامله فروش ، پرداخت ، تحویل محصول ، پیگیری میزان رضایت مشتری ، اطلاع رسانی مستمر به مشتری . مطمئن شوید برای انجام تمامی این مراحل آمادگی لازم را کسب کرده‌اید .

 

فروشگاه اینترنتی یو اس پولو نمایندگی برند .U.S. POLO ASSN در ایران

 

 

درس بیستم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *