مجله U.S.POLO

کتاب برندسازی

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال مقدمه

اگر به دنبال برندسازی هستید با ما همراه باشید تا آنچه لازم است بیاموزیم.

کتاب برندسازی اثر مشترک بیل چیاراوال و باربارا فیندلی شنک چراغ راه ما در این مسیر خواهد بود . با وجود جامعیت ، نثر این کتاب پیچیده نیست . نویسندگان آن مشکل ترین مباحث را به سادگی بیان کرده اند که نمایانگر تسلط آنها به موضوع است .

بیل چیاراوال

متخصص در ساخت و پرداخت برندهاست . مدیر طراحی و نوع آوری شرکت landor associates است ؛ شرکتی مطرح در زمینه طراحی و تدوین استراتژی برندها . او در سال 1999 شرکت خود با نام Brand Navigation را تاسیس کرد . در تمامی این سال ها او مراجعان خود را در امر توسعه موقعیت های استراتژیک و همچنین دیدگاه و تعریف های خلاقانه برای برندهایشان یاری داده است.

از مطرح ترین شرکت هایی که چیاراوال با آنها همکاری کرده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

IBM     Microsoft     FedEx     Intel     NEC     Delta Airlines     Hyatt

باربارا فیندلی شنک

مخصص بازاریابی است . موسس یک بنگاه تبلیغاتی و نویسنده ای  زبردست که در سال 1995 در میان پانزده فروشنده برتر کتاب در شمال غرب امریکا قرار گرفت . به علت شناخت از ارزش برند در بازاریابی سالهاست به شرکت ها  و سازمان ها در زمینه ایجاد برند و طرح های بازاریابی مشاوره میدهد .

خلاصه ای از مقدمه کتاب

در تجارت امروز مهم ترین مبحث برندسازیست .

این کتاب به شما کمک میکند برند خود را بسازید و اگر صاحب برند هستید آن را ارتقا دهید . برای فهمیدن کتاب لازم نیست مدیر یا متخصص باشید همین که کنجکاو باشید کافیست !

برای نمونه :

کلمه برند در این کتاب اشاره به برند سازمان ها شرکت ها فعالیت ها مفاهیم و افراد دارد و به صورت کاملا عمومی به کار می رود.

منظور از مشتری و مصرف کننده بازار هدف شماست . بازدیدکنندگان آنلاین ، عمده فروشان ، سازمان ها ، کارمندان ، کارمندان ، رای دهندگان و … می توانند بازار هدف شما باشند .

سایر اصطلاحات نیز به همین ترتیب به مرور مطرح و توضیح داده خواهد شد .

کتاب در 6 بخش و 22 فصل تدوین شده است که از این پس قدم به قدم به مرور مطالب آن خواهیم پرداخت .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *