مجله U.S.POLO

چرخه برندسازی

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس سوم

گاه تصویر ماتی را به شما نشان میدهند و کم‌کم وضوح آن بیشتر می‌شود . قطعات واضح کنار هم نیز راه پازل‌گونه برای نمایش است .

ابتدا یک نگاه کلی به چرخه برندسازی میکنیم .

برند تصویر متحرک شما در ذهن مصرف‌کننده است . نقطه‌ای که روی یک مسیر دوار حرکت میکند .

ابتدای مسیر تعریف محصول است . باید بدانید که چه چیزی را میخواهید برند کنید . برند شما اشاره به خدمات دارد ، شغل یا افراد . قدم بعدی موقعیت‌یابی است . یافتن یک جایگاه منحصر به فرد و معنادار در بازار و جامعه هدف . حالا نوبت تعهد شماست . متعهد میشوید که … . تعهد و دوام آن شهرت و دوام برند را برای شما به ارمغان می‌آورد .

تا مقصد سه مرحله دیگر باقی مانده است !

ارائه ، نحوه ارائه محصول اعتبار شماست . آن را با نام زیبا ، لوگوی جذاب ، بسته بندی حرفه‌ای و یک ارتباط قوی انجام دهید . خیلی‌ها اینجا از نفس می‌افتند ؛ دوام و پایداری ! صاحبان برند اغلب پس از اینکه به بازار راه یافتند از آنچه بودند خسته میشوند و با نظرات ، پیام‌ها ، تعهدات و یک شخصیت جدید وارد میدان می‌شوند . هویت جدید شما ، چالش برای مصرف‌کننده است . او مجدد شما ارزیابی خواهد کرد . حتی اگر خوش‌شانس باشید و دوباره انتخاب شوید  زمان را از دست داده‌اید . معنای از دست دادن زمان در دنیای رقابتی امروز شکست است .

پایان هر حرکت دواری ابتدای مسیر است ! انتهای چرخه برندسازی نیز محصول قرار دارد . باید به طور دائم و مستمر ذهن مصرف‌کننده را رصد کنید . محصول شما باید همان چیزی باشد که او می‌خواهد .

حرفه‌ای‌ها اما ، محصولشان نیازی است که مصرف‌کننده از آن بی‌اطلاع است !

صد سال پیش چه کسی احساس می‌کرد که در خانه به یک کامپیوتر احتیاج دارد ؟!

 

درس سوم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *