مجله U.S.POLO

مردان برند

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس چهارم

حالا میدانیم که برندسازی انتخاب یک نام زیبا و طراحی یک لوگوی شیک نیست . برندسازی یک فرآیند است . برای یک برندسازی استوار و پایدار میبایست تیمی قدرتمند از مردان برند را گردهم آورید .

مردان برند که هستند و مسئولیت آن‌ها چیست ؟

ر‌ؤسا : برند باید با رهبری ، مشاوره و مشارکت افرادی که در رأس هرم سازمان قرار دارند ساخته شود چراکه برند در مسیر دیدگاه ، مأموریت و ارزش‌های رؤسا حرکت خواهد کرد .

مدیران : حفاظت و پیشرفت برند در گرو کاردانی مدیران است . فهم صحیح شرایط و اقدام به موقع آن‌ها رشد برند را به دنبال خواهد داشت .

مشاوران : پادشاهان بدون وزیران سرزمینی را فتح نخواهند کرد . سبب بسیاری از شکست‌ها نیز از همین ناحیه بوده است . بنابراین از حرفه‌ای‌ها مشاوره برگیرید . هم‌اکنون شرکت‌هایی هستند که با اطلاع از تمامی مراحل برندسازی در این زمینه خدمات مشاوره‌ای ارائه میدهند .

مبلغان : آن‌ها ذهن مخاطب را خانه برند شما خواهند کرد . این بخش طیف وسیعی از افراد و مسئولیت‌ها را شامل میشود . در ابتدا طراحان لوگو قرار دارند . البته میتوانید از یک گرافیست با کارنامه  درخشان به جای یک تیم بهره ببرید . سپس باید به دنبال متخصصانی در حوزه روابط عمومی باشید . آن‌ها با شناخت ابزار و جریان‌ها باعث انتشار خبرهای شما خواهند شد . مؤسسه‌های تبلیغاتی را باید با دقت بیشتری انتخاب کرد چراکه هرکدام در زمینه‌ای تخصص دارند و همه در برند تبحر ندارند . بعضی کارهای رسانه‌ای انجام میدهند و برخی تمرکزشان روی بسته‌بندی است . باید بسنجید که کدام روش برای شما مناسب‌تر است . توجه داشته باشید که مهمترین مبلغان شاغلان در سازمان هستند . نوع تعهد و نحوه ارائه خدمات توسط هر فرد مهمترین تبلیغ برای شرکت شماست .

در واقع از رأس هرم تا انتها ؛ همه مردان برند شرکت شما هستند . باید به این ادراک برسند که همگی اعضای یک تیم هستند و موفقت سازمان به معنای پیروزی برای تک‌تک آن‌هاست .

 

 

درس چهارم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *