مجله U.S.POLO

برند ارزش ذاتی دارد

آموزش کتاب برندسازی نوشته باربارا فیندلی شنک و بیل چیاراوال درس دوم

شاید تصمیم خود را گرفته اید اما هنوز نمیدانید چه تصمیم درست و مهمی گرفته اید و گاهی از خود میپرسید چرا برندسازی ؟!

برند فروش را آسان‌تر میکند

میخواهید سهام شرکت را بفروشید یا محصولات خود را یا به دنبال افراد جویای کار میگردید ، تفاوتی ندارد ؛ با برند یک گام از دیگران جلوترید . در واقع آگاهی مردم از تعهد منحصر به فرد شما سبب این امر میشود . تا دیگران مشغول معرفی خود هستند و اینکه چرا باید انتخاب شوند شما معامله را تمام کرده‌اید .

برند برگ برنده کالا است

کالاها جایگزین کردنشان آسان و تفاوت گذاری بین آن‌ها سخت است .

برندها جایگزین کردنشان سخت و تفاوت گذاری بین آن‌ها آسان است .

تصور کنید فروشنده لپ‌تاپ هستید . اگر برند فروش باشید سوالات خریدار درباره مشخصات سخت‌افزاری و نرم افزاری خواهد بود . اما اگر کالا فروش باشید سوالات درباره کشور سازنده ، سابقه شرکت تولید کننده ، نظر خریداران و …

به وضوح مشخص است که کالا فروشی به صورت آنلاین ممکن نیست چراکه آنجا کسی نیست تا جلب اعتماد کند و موانع را از میان بردارد .

برند باعث افزایش سود می‌شود

تصور کنید قصد خرید یک کیف را دارید . در فروشگاه انواع کیف با کیفیت یکسان را مشاهده میکنید . از میان آن‌ها کدام را انتخاب میکنید ؟ بله ؛ آنکه ارزانتر است . در اینجا شما به عنوان تولید کننده باید همواره باید به دنبال عرضه با کمترین سود باشید و به اصطلاح دچار انقباض سود می‌شوید .

برند باعث شناسایی شما می‌شود

برای اولین بار در تاریخ مصرف کنندگان بدون هیچ محدودیت جغرافیایی خرید می‌کنند . همه لوازم خرید اینترنتی را در خانه دارند و با چند کلیک ساده آنچه می‌خواهند می‌یابند و خریداری می‌کنند . در این بازار بدون مرز برند حرف اول را می‌زند .

برند بقا کسب و کار را تضمین می‌کند

بالاخره روزهای بد از راه می‌رسد . تصمیمات اشتباه می‌گیرید یا دست کم آنگونه که باید به هدف نمی‌زنید . در این شرایط آنچه باعث وفادار ماندن مشتریان شما می‌شود تا دوباره خود را بیابید برند شماست .

برند ارزش ذاتی دارد

مهمترین نکته و محیط همه مطالب این است ، برند ارزش ذاتی دارد . مصرف‌کنندگان حاضرند برای برند پول بیشتری پرداخت کنند . برند مصرف کنندگان را وفادار نگه می‌دارد حتی اگر برای یادآوری مدتی تبلیغ نکنید . فروشندگان بهترین قسمت را به کالای برند تخصیص می‌دهند چراکه میدانند دیده شدن برندها در فروشگاهشان باعث افزایش اعتبار و فروش بیشتر خودشان خواهد شد . برندها در فروش محصولات تازه چند قدم جلوترند . حفظ و جذب نیروی کار برای برندها آسانتر است .

برند بر صاحب خود نیز اثر می‌گذارد و به آن هویت میبخشد . صاحبان برند کارها را با بازدهی و چشم‌انداز ژرف‌تری جلو می‌برند .

 

 

 

درس دوم

برگرفته از کتاب برندسازی

نوشته

بیل چیاراوال ، باربارا فیندلی شنک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *