مجله U.S.POLO

آیا برندسازی لازم است

صاحب برند شدن جذاب است.یک جور احساس جاودانه شدن در خود دارد.البته کار آسانی نیست.خلق یک برند ماندگار یک مسیر طولانیست.حالا با خود فکر میکنیم شاید جاودانه شدن آنقدرها هم موضوع مهمی نباشد!

اما قضیه فقط جاودانگی نیست.تصور کنید از یک مغازه پیراهن خریده اید.آن را میپوشید و طرح و کیفیت اش مورد پسند شما واقع میگردد.حالا هر بار که بخواهید پیراهن بخرید به آن مغازه می روید.اگر صاحب کارگاه یا کارخانه ای که آن پیراهن ها را تولید میکند به هر دلیلی تصمیم بگیرد که دیگر به آن مغازه پیراهن نفروشد شما را به عنوان مشتری خود از دست خواهد داد.آیا راهی برای رفع این مشکل وجود دارد؟

اگر تولید کننده نشان خود را روی پیراهن قرار میداد آنوقت شما به جای آن مغازه مشخص برای خرید پیراهن به هر مغازه ای که آن نشان را می فروشد برای خرید می رفتید.

در واقع داشتن برند باعث میشود که شما مشتری خود را حفظ کنید یا به عبارت بهتر او را نسبت به خود وفادار نگه دارید.

تصور کنید یک کلاه خریده اید.استفاده از آن تجربه خوبی را در روزهای سرد زمستان به همراه دارد.تابستان فرا میرسد و شما تصمیم میگیرید یک تیشرت خنک تهیه کنید.اگر هنگام جست و جو،تیشرتی با برند کلاه خود بیاید تجربه خوب گذشته باعث انتخاب این محصول از سوی شما خواهد شد.

در واقع داشتن برند باعث میشود در فروش محصولاتی که به تازگی تولید آن را شروع کرده اید چند قدم جلوتر باشید.

اگر در تولیدات خود دقت کنید و این رضایتمندی را حفظ کنید آنوقت برند شما دارای یک ارزش ذاتی خواهد شد.برند شما دیگر تنها باعث شناسایی شما نخواهد بود.برند شما روی محصول یعنی این کالا همان چیزی است که میخواهید.بازاریابی این محصولات نیز ساده است چراکه فروشندگان میدانند فروش چنین کالاهایی کاری بی دغدغه است.

حالا فکر میکنید این مسیر طولانی ارزش رفتن دارد؟!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *